Správa hostingu

Parametry hostingu může zákazník měnit pomocí svého klientského přístupu, který mu byl zaslán mailem. Pomocí tohoto přístupu lze spravovat všechny Vaše hostované stránky včetně vytváření a administrace mailových účtů a databází.

Přihlašovací stránka: https://admin.mchosting.net.

Vaši webovou prezentaci umístěte na server do adresáře web pomocí ftp klienta. Adresa ftp serveru je: ftp.mchosting.net jako uživatelské jméno a heslo použijte ftp účet, který jste si vytvořili v administraci hostingu (nebo Vám byl vytvořen).

Každý vytvořený uživatel daného webu má automaticky mailový účet. Informace o nastavení e-mailového klienta naleznete v článku Nastavení poštovního klienta.

Pro přístup k mailům lze také využít webové rozhranní na adrese https://mail.mchosting.net, kde si každý uživatel může taktéž změnit základní nastavení svého e-mailu (jméno, heslo,..).

Příjemnou práci a hezký den přeje McHosting Team.

 

Nastavení poštovního klienta

Nejvhodnější je použít program podporující mailový protokol IMAP (například Mozilla Thunderbird nebo Outlook). IMAP je dnes běžný standard a  podporuje jej většina poštovních programů. Stále je ale možné použít starší protokol POP3.

Příchozí pošta

IMAP

  • adresa IMAP serveru: imap.mchosting.net
  • zabezpečení a port: doporučujeme použít zabezpečené připojení pomocí TLS (označuje se též jako STARTTLS, port zůstává 143) nebo IMAPs (zabezpečení SSL/TLS, port 993). Funkční je ale i nezabezpečené připojení IMAP přes port 143.

POP3

  • adresa POP3 serveru: pop3.mchosting.net
  • zabezpečení a port: doporučujeme použít zabezpečené připojení pomocí TLS (označuje se též jako STARTTLS, port zůstává 110) nebo POP3s (zabezpečení SSL/TLS, port 995). Funkční je ale i nezabezpečené připojení POP3 přes port 110.

Odchozí pošta

Pro odchozí poštu můžete použít náš server odchozí pošty, případně použijte server Vašeho poskytovatele připojení. Může se stát, že Váš poskytovatel internetového připojení blokuje odchozí SMTP provoz a umožňuje odesílat poštu pouze prostřednictvím jejich vlastních SMTP serverů.

  • adresa SMTP serveru: smtp.mchosting.net
  • zabezpečení a port: doporučujeme použít zabezpečené připojení pomocí TLS (označuje se též jako STARTTLS, port 587) nebo SMTPs (zabezpečení SSL/TLS, port 465). Funkční je ale i nezabezpečené připojení SMTP přes port 25.

Pro přístup k mailům lze také využít webové rozhranní, kde si každý uživatel může změnit i základní nastavení svého mailu (jméno, heslo,…).