Upgrade webhostingu webdroid.cz

V noci ze čtvrtku 9.2. na pátek 10.2.2017 proběhne upgrade webhostingového serveru webdroid.cz. Upgrade je připraven tak, aby nebylo potřeba na straně zákazníka cokoli měnit (přístup do administrace hostingu, nastavení mailů, ftp přístupy,…). Po upgrade dojde pouze k těmto změnám:

  • Změní se adresa administračního rozhraní webhostingu z původní https://admin.webdroid.cz:8080 na novou https://admin.mchosting.net:8080/. Původní adresa zůstane funkční, ale bude automaticky přesměrovávat na novou adresu. Přístupy do administračního rozhraní zůstávají beze změny.
  • Administrační rozhraní dostane modernější vzhled a nové funkce (například možnost si nechat zdarma vystavit validní certifikát pro zabezpečené připojení).
  • Všechna nastavení jako adresy poštovních serverů, účty a hesla zůstávají beze změny.

Tyto změny mají za cíl zvýšit kvalitu poskytovaných služeb, zabezpečení a uživatelskou přívětivost.

Upgrade je připravován tak, aby uživatel nemusel podnikat žádnou akci, nicméně jedná se o komplexní změnu v nastavení serveru, takže pokud byste přece jen zaznamenali v pátek 10.2.2017 nějaké nestandardní chování, ozvěte se na mail info@mchosting.net nebo telefon 728 306 229 a problém vyřešíme.

Upgrade webhostingu mchosting.net

V noci z neděle 11.11. na pondělí 12.11.2016 proběhne upgrade webhostingového serveru mchosting.net. Upgrade je připraven tak, aby nebylo potřeba na straně zákazníka cokoli měnit (nastavení mailů, ftp přístupy).

Po upgrade dojde pouze k těmto viditelným změnám:

Všechna další nastavení jako adresy poštovních serverů, účty a hesla zůstanou zachována.

Tyto změny mají za cíl zvýšit kvalitu poskytovaných služeb, zabezpečení a uživatelskou přívětivost.

Upgrade je připravován tak, aby se uživatel nemusel podnikat žádnou akci, nicméně jedná se o zásadní a komplexní změnu v nastavení serveru, takže pokud byste přece jen zaznamenali v pondělí 12.11. nějaké nestandardní chování, ozvěte se na mail info@mchosting.net nebo telefon 728 306 229 a problém vyřešíme.

 

Výpadek konektivity

Dnes (pátek 20.11.2015) od cca 13:10 registrujeme výpadek konektivity našeho datového centra, který zasáhl u nás hostované služby. Technici již na nápravě pracují.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost hostovaných stránek.

Změna IP adres

Důležité upozornění!

Vzhledem k faktu, že náš poskytovatel server housingu přechází k jinému poskytovateli datové konektivity, dojde v noci z neděle 1.12.2013 na pondělí 2.12.2013 ke změně adres serverů McHosting.net. Většiny našich zákazníků by se tato změna neměla výrazně dotknout, kromě nedostupnosti našich služeb během změny a nějakou dobu poté, než dojde k rozšíření informací o změně adresy v systému DNS. Pokud jsme registrátory Vaší domény my, provedeme změnu příslušných DNS záznamů sami. V opačném případě bude nutné, abyste změnu v DNS záznamech Vaší domény provedli sami a to právě v noci z neděle 1.12.2013 na pondělí 2.12.2013.

Pokud máte tedy doménu registrovanou u jiného registrátora (platíte fakturu za prodloužení domény někomu jinému než nám), je potřeba provést změnu tzv. A záznamů v zónovém souboru dané domény odkazujících na původní IP adresu 46.36.54.166 na novou IP adresu 141.170.136.166. O tuto změnu požádejte k danému datu Vašeho stávajícího registrátora domény, nebo ji proveďte sami v administraci systému DNS Vašeho registrátora.

Příklad:

DNS záznamy pro Vaši doménu mohou vypadat např. takto:

@    A        46.36.54.166
*    CNAME    vasedomena.cz.
@    MX:10    smtp.mchosting.net.
@    MX:20    smtp2.mchosting.net.

změňte řádek s typem záznamu “A” tak, aby odkazoval na novou adresu 141.170.136.166

@    A        141.170.136.166

Ostatní záznamy neměňte!

Po změně proveďte uložení záznamu a aktivujte či aktualizujte záznam.

I pro nás je tato situace nemilá a doufáme, že přechod na nové adresy bude v rámci možností plynulý a bezproblémový.

Pokud byste měli jakékoli problémy s touto změnou, ozvěte se na mail info@mchosting.net a/nebo telefon 728306229, pokusíme se Vám v rámci možností pomoci.

Nabídka IP adres

Rádi bychom Vás informovali o nadcházejících změnách našich služeb. Nabídka našich služeb se rozšiřuje o nabídku dalších IP adres určených pro Vaše využití.